Sluiten X

Winnaars voorgaande jaren

Winnaars 2016

  • Oeuvreprijs - Bart Helmholt - fierljeppen
  • Sportman - Pieter Weening - wielrennen
  • Sportvrouwen - Marit Bouwmeester (zeilen) en Sanne Wevers (turnen)
  • Parasportvrouwen - Alyda Norbruis (wielrennen) en Liesette Bruinsma (zwemmen)
  • Parasportman - Tristan Bangma - wielrennen
  • Sportploeg - Ploegenachtervolging vrouwen - schaatsen
  • Sporttalent - Suzanne Schulting - shorttrack
  • Fryske sporter - Marrit van der Wal - fierljeppen

Winnaars 2015

  • Oeuvreprijs - Maria Sterk - schaatsen
  • Sportman - Sjinkie Knegt - shorttrack
  • Sportvrouw - Marit Bouwmeester - zeilen
  • Sportploeg - VC Sneek - volleybal
  • Sporttalent - Marrit Steenbergen
  • Fryske sporter - Dirk Jan Reijenga
  • Gehandicapte sporter - Alyda Norbruis - wielrennen
  • Sport op Basisscholenprijs - OBS It Twaspan uit Wijnjewoude
  • Assistent van het talent - Tjitske Wind 

Winnaars 2014

  • Oeuvreprijs - Jokelyn Tienstra - handbal
  • Sportman - Epke Zonderland - turnen
  • Sportvrouw - Ireen Wüst - schaatsen
  • Sportploeg - Relay Mannen - shorttrack
  • Sporttalent - Aafke Soet - wielrennen
  • Fryske sporter - Bart Helmholt - fierljeppen
  • Gehandicapte sporter - Rixt van der Horst - paardrijden
  • Sportstimuleringsprijs - OBS De Compagnonsschool en CBS De Pream uit De Knipe

Winnaars 2013

  • Oeuvreprijs - Richard Schuil - volleybal
  • Sportman - Sven Kramer - schaatsen
  • Sportvrouw - Ireen Wüst - schaatsen
  • Sportploeg - SC Cambuur - voetbal
  • Sporttalent - Douwe Amels - hoogspringen
  • Fryske Sporter - Douwe Visser Jzn. - skûtsjesilen
  • Gehandicapte sporter - Alyda Norbruis - wielrennen
  • Sportstimuleringsprijs - CBS de Pream uit De Knipe

Winnaars 2012

  • Oeuvreprijs - Henk Gemser - schaatsen
  • Sportman - Epke Zonderland - turnen
  • Sportvrouw - Marit Bouwmeester - zeilen
  • Sportploeg - Shorttrack mannen - shorttrack schaatsen
  • Sporttalent - Antoinette de Jong - schaatsen
  • Fryske sporter - Oane Galama - fierljeppen
  • Sportstimuleringsprijs - HZ & PC - zwemvereniging

Winnaars 2011

  • Oeuvreprijs - Bert-Jan van der Veen - schaatsen
  • Sportman - Epke Zonderland - turnen
  • Sportvrouw - Marit Bouwmeester - zeilen
  • Sportploeg - Bam-Univé schaatsploeg - schaatsen
  • Sporttalent - Lisa Top
  • Fryske sporter - Bart Helmholt - fierljeppen
  • Gehandicapte sporter - Alyda Norbruis - wielrennen
  • Sportstimuleringsprijs - Maria Poiesz - instructeur aangepast sporten

Winnaars 2010

  • Oeuvreprijs - Afke Hijlkema - kaatsen
  • Sportman - Epke Zonderland - turnen
  • Sportvrouw - Ireen Wüst - schaatsen
  • Sportploeg - Bam-Univé schaatsploeg - schaatsen
  • Sporttalent - Nyck de Vries - karten
  • Fryske sporter - Bart Helmholt - fierljeppen

Winnaars 2009

  • Provinciale sportwisselprijs - Herre Zonderland - turnen
  • Sportstimuleringsprijs - sv Friesland - hardlopen/triathlon
  • Sportman - Sven Kramer - schaatsen
  • Sportvrouw - Marit Bouwmeester - zeilen
  • Sportploeg - sc Heerenveen - voetbal
  • Sporttalent - Yvonne Nauta - schaatsen
  • Gehandicapte sporter - Sanne Bakker - zitvolleybal

Winnaars 2008

  • Provinciale sportwisselprijs - Chris Wassenaar - kaatsen
  • Sportstimuleringsprijs - DOV - gehandicaptensport
  • Sporter (man/vrouw) - Sven Kramer - schaatsen
  • Sportploeg - sc Heerenveen - voetbal
  • Sporttalent - Marrit Leenstra - schaatsen

Provinciale sportwisselprijs

  • 2007 - Pieter-Jan Postma - zeilen
  • 2006 - Sven Kramer - schaatsen
  • 2005 - Epke Zonderland - turnen
  • 2004 - Foppe de Haan - voetbal
  • 2003 - Marianne Vlasveld - wintertriathlon
  • 2002 - Edwin Steringa - judo
  • 2001 - Stichting Wielercomité Surhuisterveen - wielrennen
  • 2000 - Rimmer Abma - fierljeppen
  • 1999 - WIK/FTC - gymnastiek
  • 1998 - Ids Postma - schaatsen
  • 1997 - Jan Posthuma - volleybal
  • 1996 - Rintje Ritsma - schaatsen
  • 1995 - Angela Postma - zwemmen
  • 1994 - KNVB afdeling Friesland - voetbal
  • 1993 - KNKB / CFK - kaatsen
  • 1992 - Falko Zandstra
  • 1991 - Alexander Hoekstra - surfen
  • 1990 - sc Heerenveen - voetbal
  • 1989 - Johannes Brandsma - kaatsen
  • 1988 - Jan Ykema - schaatsen
  • 1987 - Martje de Vries - volleybal
  • 1986 - Anne Koster - wielrennen
  • 1985 - Vereniging De Friesche Elf Steden - schaatsen
  • 1984 - Jeen van den Berg - schaatsen
  • 1983 - DOV - gehandicaptensport
  • 1982 - Tjitse Smeding - drafsport
  • 1981 - Jan Rodenhuis - kaatsen
  • 1980 - Hilbert van der Duim - schaatsen
  • 1979 - Prins / DVC - volleybal
  • 1978 - Waling Dijkstra - schaaksport
  • 1977 - Nuttert Timmerman - drafsport
  • 1976 - Harm Wiersma - dammen
  • 1975 - Jan Kostelijk - voetbal
  • 1974 - Atje Keulen-Deelstra - schaatsen
banner-dsvc-528x100
TRES banner 2015
sportfryslan
tres
gemeente-heerenveen
LC_2014_logo_2_RGB
provinsjefryslan
destaatvancreatie
Het sportgala wordt georganiseerd door:
sportfryslan
Partners
tres
Hoofdsponsoren
LC_2014_logo_2_RGB
gemeente-heerenveen
provinsjefryslan
Sponsoren
destaatvancreatie
sudwestfryslan
Logo CIOS Heerenveen_1
van wijnen
trip
van elst oosterbaan
BEIJK catering_logo
dijkstra
topsportnoord